تجربه‌های پراکنده‌ی یک مسعود
در صورت ناخوانا بودن نوشته‌ها، از مرورگر دیگری استفاده کنید.

حرف اول - تجربه‌های پراکنده‌ی یک مسعود
تجربه‌های پراکنده‌ی یک مسعود
000.005.00

Aspire to Inspire Before You Expire

هو النّور

در کل ادوار تحصیلم همیشه حداقل یکی دو معلم با اثرگذاری کلان در مسیر زندگیم حضور داشتن؛ از مرحوم زنده‌یاد استاد مقتدر دوران راهنمایی بگیر تا استاد عیسی‌زاده و ‌کریم‌پور دوران دوم دانشگاه تبریز. این بزرگان خیلی بیشتر از اونچه که مسئولیتشون ایجاب می‌کرد با رفتارشون و کلامشون روی من و مسیر زندگیم اثر داشتن. مرام این بزرگان بوده که به من یاد داده آدم، در هر سطح و هر مقامی که باشه و با هر جور آدمی از هر سن و سال و سطح علمی‌ای طرف باشه، باید سعی کنه نقش اثرگذار و مثبت داشته باشه. شاید اگه امثال استاد سراجی و استاد حسینی دبیرستان نبود، من هرگز لذت ریاضیات رو درک و خودم رو باهاش درگیر نمی‌کردم. شاید هم اگه امثال استاد اسکندری دانشگاه نبود، مطالعه‌ی علم کامپیوتر رو در کنار ریاضیات دانشگاه به صورت موازی پیش نمی‌بردم.

    من برنامه‌نویس حرفه‌ای نیستم و به همین ترتیب در مقایسه با اهل ریاضیات متخصص این حوزه محسوب نمی‌شم؛ اما همیشه دوست دارم راجع به تجربیات هر چند ناچیزم صحبت و نوشته منتشر کنم. دوران دبیرستان با نشریه‌ی همراه با ریاضی همکاری داشتم. بعد ورودم به دانشگاه وب‌سایت «برنامه‌نویسی و طراحی الگوریتم» رو راه انداختم که بعدها با اعمال بعضی محدودیت‌ها و حذف خیلی از نوشته‌ها به «الگوریتمستان» تبدیل شد. زمانی هم با گروه تحریریه‌ی لبخند ریاضی همکاری داشتم که الان دیگه فعالیتی نداره. اخیرا افتخار همکاری با «زمانا» رو داشتم و امیدوارم همچنان ادامه داشته باشه.

    مطالعات و تجربیات عملی من شاید چندان چشم‌گیر نباشن؛ اما ممکنه یه روزی یه جایی به درد یه نفر بخوره و این افتخار نصیب من شه که اثر مثبت داشته باشم.


امتیاز نوشته
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارسال پیام

نام: *  

پست الکترونیک:

وبگاه:

متن پیام: *

right 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 left

 

سوال:   نه هفت  تا؟    (عدد) تا